jan przybyłowski

/cukier/

wielkie
okładki!

Jestem DJem od 7 lat. Zbieram płyty winylowe. Przez rok pracowałem w sklepie z winylami Asfalt. Początkowo jako sprzedawca, później również jako handlowiec odpowiedzialny za import płyt. Prowadzę kanał Cukier na platformie YouTube. Przeprowadzam tam wywiady z osobami ze środowiska muzycznego, nagrywam sety DJskie.

moja historia

Płyty winylowe zbieram od 4 lat. Po tym jak dostałem gramofon, moja kolekcja zaczęła rosnąć bardzo szybko. Na płyty wydawałem wszystkie oszczędności, a mimo to, lista życzeń na Discogs powiększała się zamiast maleć. Winyle pokochałem za ich brzmienie, formę i za to, że zawsze podziwiałem okładki płyt, a na winylach prezentują się one najbardziej okazale. Zbierałem i zbieram wszystkie style muzyczne od popu po muzykę konkretną. W swojej kolekcji mam zarówno nowe wydania, jak i stare pressy. Szybko zorientowałem się, że to właśnie płytom winylowym chcę poświęcić życie. Po 2 latach pracy w logistyce przeniosłem się do sklepu Asfalt Shop. Łatwo było mi się zaaklimatyzować, bo już wcześniej znałem cały katalog płyt. Razem z drugim sprzedawcą – Oskarem Sienickim założyliśmy kolektyw Cukier. Jako Cukier graliśmy soulowo/jazzowe sety DJskie, oraz przeprowadzaliśmy wywiady z osobami związanymi z muzyką. Obecnie prowadzę kanał sam. Niedługo stuknie rok od jego powstania i filmy na platformie zebrały łącznie 25 tysięcy wyświetleń. Moja kolekcja płyt nie przyrasta już w takim tempie jak kiedyś. Nie jest to spowodowane tym, że straciłem zacięcie. Po prostu kiedyś, gdy pracowałem w logistyce, było mnie stać na kupowanie dużej ilości płyt, teraz niestety nie mogę sobie na to pozwolić. Cóż, wydawało mi się, że praca w sklepie z płytami sprawi, że będę kupował ich więcej, ale niestety nie można mieć wszystkiego.

Bardzo ciężko jest mi wskazać nurty muzyczne, które kocham najbardziej, ponieważ słucham wszystkiego. Mam słabość do muzyki elektronicznej i do muzyki gitarowej. Lubię szczególnie IDM, rock alternatywny, najbardziej jednak w muzyce lubię odkrywać nowości. Nowe nurty i brzmienia.

Moja pierwsza płyta winylowa to Marc Moulin – Sam’ Suffy. Kupiona na allegro w ciemno, po przesłuchaniu jednego utworu artysty na Spotify. Okazała się znakomita!

Zamówiłem z Discogs wersję 3LP Orbital – In Sides wartą około 70 euro. Przyszła wersja 4LP warta dwa razy tyle.

5 moich ulubionych utworów: